Главная | Фото Хаскі | Внешний вид Хаски | Вход
Все про хаскі
Статистика

Зовнішній вигляд ХаскіЗагальний вигляд
Загальний вигляд собаки породи сибірський хаскі - це перш за все вигляд легкості і швидкості. Це собака середнього зросту, з компактним статурою. При огляді збоку довжина корпусу від плечелопаточного зчленування до сідничого горба трохи більше висоти собаки в холці. Шерсть досить густий, з добре розвиненим підшерстям. Вуха прямостоячі, хвіст має форму пера. Собака прекрасно працює в упряжці, легко перевозить неважкі вантажі. Тварини витривалі, пси зовні відрізняються від сук потуж.

Голова
Груба голова є недоліком цієї породи, так само як і занадто легка і витончена голова. Відстань від кінця мочки носа до початку черепа повинна дорівнювати відстані від початку морди до потилиці. Ширина морди середня, губи мають пігментацію і не повинні бути пухкими. Вуха середнього розміру; трикутні за формою, не надто віддалені один від одного і розташовані високо на голові. Товсті, добре опушені, без нахилу вперед, тільки міцно стоячі, зі злегка закругленими кінчиками, спрямованими строго вгору. Очі повинні бути мигдалеподібної форми, помірно широко розставлені, злегка косо розташовані. Колір очей може бути від карих до блакитних, також можлива гетерохромія (відмінності у забарвленні райдужних оболонок). Недоліками є занадто близько або далеко посаджені очі.

Шия і груди
Шия - піднята при стоячому стані собаки, середньої довжини, досить вигнута і піднята. Якщо тварина рухається риссю, шия витягнута, завдяки чому голова достатньо висунута вперед. Недоліками є занадто масивна шия, довга або коротка. Плечі за стандартом повинні мати косу лопатку, яка розташовується під кутом 45 градусів до горизонталі. Плече не повинно знаходитися перпендикулярно поверхні землі. Недоліком є ​​пряме і надто вільне, так зване розбовтати плече. Груди хаскі глибока і потужна, хоча і не дуже широка. Ребра розходяться від хребта в сторони, але не заважають вільному руху. Занадто широка або бочкоподібна груди є недоліком породи.

Передні і задні кінцівки
Передні кінцівки сибірських хаскі виглядають помірно широко розставленими, обов'язково паралельними і прямими, лікті повинні щільно прилягати до тулуба, Пяст злегка похилі. Довжина ноги від ліктя до пальців більше відстані від ліктя до холки тварини. Недоліками є занадто широко поставлені лікті. Задні кінцівки також паралельні і помірно широко поставлені. Потужні стегна, кут скакального суглоба достатньо виражений. При русі лапи собаки залишаються прямими і не вивертаються ні всередину, ні назовні. Недоліками є пухка лапа, занадто велика, або, навпаки, дрібна й тендітна. Пальці, що дивляться всередину лапи, також вважаються недоліком породи. Подушечки лап добре адаптовані до снігу, періодична очистка лапи від набивають в проміжки між пальцями льоду - не вимагається. Однак при активному русі по твердому насту лапи травмуються. Для захисту від цього багато каюри використовують спеціальну "взуття", яка одягається на лапи собакам. На передніх лапах маються прибулі пальці. Ці пальці не є рудиментарними, вони необхідні собаці щоб чухати морду. Однак деякі каюри роблять своїм собакам операцію з видалення прибулих пальців, для усунення небезпеки травмування лап при надяганні взуття.

Хвіст
Хвіст у спокійному положенні у тварини добре опушений, нагадує хвіст лисиці, посаджений він під лінією верху і піднятий над спиною красивим серпом в русі, особливо якщо собака знаходиться в настороженому стані. Хвіст не закручується, не завалюється набік і не лежить на спині, в спокійному стані хвіст випрямлений і опущений до низу. Шерсть на хвості середньої довжини, рівномірно розподілена. Недоліки: хвіст виходить вище лінії спини або туго закручений; зайво опушений хвіст або підібганий; занадто низький або занадто високий постав хвоста.

Окрас
Забарвлення сибірського хаскі може бути практично будь-який: чорний, білий, з відмітинами і смугами по всьому тулубу. Найбільш типовими є чорно-білий і сіро-біле забарвлення. Значно рідше зустрічається буро-біле забарвлення. Чистий бурий (без білого) і чисто білий окрас вкрай рідкісні, але не є дискваліфікуючими. Типовим, хоча і не обов'язковим, є наявність маски навколо очей (чорною або білою) і подвійний вертикальної смужки на лобі біля основи носа. Офіційні офарблення визнані в Росії: чорно-білий, сіро-білий, білий, коричнево-білий. В інших країнах існують різні кваліфікації забарвлень сибірських хасок.

Шерсть
Шерсть у сибірського хаскі недовга, але досить густа, що створює враження добре «одягненого» тварини. Підшерсток дуже м'який і густий, відмінно тримає ость, яка лежить гладко, не настовбурчується. У період линьки підшерстя у собаки не буває, для того щоб надати тварині більш акуратну форму, його піддають тріммінгованію на боках і між пальцями. На інших ділянках триммінг не допускається, і в разі порушення собака знімається зі змагань. Недоліком вовняного покриву є довга, груба, занадто м'яка або жорстка шерсть.

Рухи
Для собак цієї породи характерний алюр рівний і легкий. Собака дуже швидка і легка. При погляді на тварину спереду сліди не утворюють одну лінію. Недоліками є незграбне рух, рух укороченим кроком, перехрещення кінцівок, занос задньої частини тулуба при бігу. Чим швидше біг хаскі, тим він здається більш легким і вільним, здається, що тварина летить над поверхнею землі.

Розміри і вага
Розміри суки і кобеля не надто відрізняються. Пси в холці від 53,5 до 60 см, суки - від 50,5 до 56 см. Вага тварини повинен бути пропорційний його зростанню, різні розмірні межі допускають досить великий розкид в цифрах, але кобели рідко бувають важче 28 кг, а суки - 23 кг. Занадто високі, що виходять за межі стандарту породи тварини дискваліфікуються і не допускаються до племінного розведення.

Запах
Відсутність слинявий і самоочищається шерсть роблять цих собак практично не мають запаху. Втім, якщо собаку регулярно мити під душем (наприклад, для охолодження в спеку), на якийсь час запах може з'явитися.

Резюме
Найважливіші характеристики породи - це середній розмір, міцний кістяк, гармонійне додавання, легкі і вільні рухи, густий шерсть, приємна форма голови і вух, «лисячий» хвіст і м'який характер. Собака пристосована до великих фізичних навантажень, тому вона давно використовується в якості їздовий собаки. Особливу увагу необхідно звернути на здоров'я батьків Вашого майбутнього вихованця, тому порода Сибірський Хаскі надзвичайно схильна до невиліковної хвороби - епілепсії.

Сибірський хаскі © 2019